Paste your Google Webmaster Tools verification code here

Gele Kanarie-medewerkers mogelijk weg uit Nigeria

16 oktober 2014 | Door | Categorie: Buitenland, Gele Kanarie: Nieuws Totaal, Hot in Nigeria
HIN-team: wachten op verdere instructies

HIN-team: wachten op verdere instructies (Foto: srte)

Gele Kanarie trekt zijn medewerkers mogelijk terug uit Nigeria. Dat heeft de hoofdredactie laten weten. In een verklaring worden twee redenen aangevoerd: ebola en een tegenvallende waan van de dag.

Gele Kanarie heeft momenteel een compleet team van analisten in het West-Afrikaanse land zitten. Over de exacte grootte van het team zijn geen mededelingen gedaan. Een ingewijde: ‘Je moet dan denken aan een stevig kernteam van hoofd- en subanalisten, aangevuld met wat plaatselijke stagiairs en stagiaires.’

Matig gewaardeerd
Het team heeft tot taak om wekelijks, op donderdag, een analyse te maken van de waan van de dag in Nigeria. Het Hot in Nigeria-team – ook wel bekend als HIN-team – analyseert daarvoor wekelijks het op één na populairste artikel op de website van het Nigeriaanse dagblad Punch. Volgens de hoofdredactie worden de analyses door de bezoekers van gelekanarie.nl ‘matig gewaardeerd’.

Onderschatting
De hoofdredactie zegt in de persverklaring over de mogelijke terugtrekking: ‘We willen allereerst ons team niet blootstellen aan de mogelijke gevolgen van ebola in het gebied. Hoewel uit ons eigen eboladossier blijkt dat we de ziekte niet moeten overschatten, moeten we tevens en tegelijkertijd voor onderschatting waken. Je moet er niet aan denken dat ons team in aanraking komt met het dodelijke virus. Als hoofdredactie voel je je daar verantwoordelijk voor.’

'Tegenvallende waan van de dag'

‘Tegenvallende waan van de dag’

Tegenvallende waan
Een tweede reden voor de mogelijke terugtrekking is – zoals dat enigszins cryptisch wordt geformuleerd – ‘de tegenvallende waan van de dag’. De hoofdredactie in haar verklaring: ‘De waan van de dag in Nigeria heeft tot dusver niet gebracht wat we ervan hoopten. De waan van de dag in Nigeria wordt door ons voor de Nederlandse mediagebruiker ingeschat als ‘voldoende interessant’, maar relatief gezien is de waan van een mindere kwaliteit in vergelijking met bijvoorbeeld de waan van de dag in Singapore.’ De hoofdredactie concludeert: ‘Ook daaruit moeten we conclusies trekken.’

Federal Executuve Council
Het HIN-team zelf reageert ontstemd en verbaasd over de mogelijke terugtrekking uit Nigeria. De hoofdanalist: ‘We hebben juist het gevoel dat we de plaatselijke waan van de dag beginnen te begrijpen. Juist vandaag zou onze analyse worden geplaatst over de terugtrekking van politieke toppers als Labaran Maku, Onyebuchi Chukwu, Emeka Wogu, Musiliu Obanikoro, Nyesom Wike, Samuel Ortom en Darius Ishaku uit de toonaangevende Federal Executive Council én de reactie van president Goodluck Jonathan daarop. Maar in plaats daarvan zitten we het vliegveld van Lagos te wachten op verdere instructies.’

Mumbai
Wat het mogelijke vertrek van het HIN-team uit Nigeria inhoudt voor de rubriek Hot in Nigeria is vooralsnog volstrekt onduidelijk. De hoofdredactie wil alleen benadrukken dat ‘een internationale waan van de dag tot de USP’s van de Gele Kanarie blijft behoren.’ Bronnen op de redactie van Gele Kanarie melden dat de hoofdredactie speelt met de gedachte om het HIN-team naar Mumbai over te plaatsen. Daar zou het team artikelen uit de Mumbai Mirror moeten gaan analyseren. Het HIN-team, voorheen tijdens een verblijf in Singapore ook bekend als HIS-team, voelt er vooralsnog weinig voor om verder te gaan als HIM-team: ‘We zijn in principe nog niet klaar in Nigeria.’

Volgende stop: Mumbai?

Volgende stop: Mumbai? (Foto: Maciel Zygmunt)

 

Tags: ,

Laat een reactie achter